Článek

ÚPLNĚK ve Lvu

6. 2. 2023 ÚPLNĚK ve Lvu v 19:29

 

Druhý letošní úplněk ve znamení Lva. Panuje silná jangová energie, vládne „kraluje“ odvážný a zářivý vůdce zvířat LEV, který je spojován se Sluncem – což je poselství, které přichází právě v období Hromnic (Imbolcu) – příchodu světla a slunce do našich životů, toto znamení je spojováno s živlem ohně.

Lidová pranostika říká: „na Hromnice o hodinu více“, tak i do našeho života pomalu přichází nový příliv energie a příslib, že přichází „pomalinku“ svěžejší energie „předjaří“. Začíná vládnout trošku naivní, ale čerstvá energie mladé dívky, které je plna očekávání a touhy po naplnění svých přání a záměrů.

Dělejte věci „od srdce“, poslouchejte, co vám srdce radí, tak se nemůžete splést. Na příjemné procházce venku si „meditujte nad tím“ co už si nechcete nést z předchozího období do dalších dnů a vytvořte si nějakou novou vizi, která podpoří vaši vnitřní harmonii a bude vás motivovat v postupném naplňování

Tipy pro mámy a dcery na rituály

1. tip: Péče o vlasy – zkrášlovací rituál

V těchto dnech můžeme více pečovat o svou vnější krásu, což se všem holčičkám, dívkám, ženám líbí.

Můžete si dnes udělat „zkrášlovací“ rituál, například zastřihnout dcerce vlasy se záměrem, že „odstřihujete“ vše co jí ranilo, rozesmutnilo (např. zklamání z vysvědčení, hádka s kamarádkou, nemoc atd.) poté jí můžete umýt vlasty, vysušit nebo pomalu vyčesávat vlásky a říkat, co ji do vlasů vnášíte za přání, nebo ji zaplést copy a vplétat přání a lásku, cokoliv – mateřsky a intuitivně, co cítíte, že potřebuje posílit.

Můžete si také dopřát domácí pleťovou masku např. bílý jogurt s medem a postupovat podobně.

2. tip: Rituál na podpora sebedůvěry

Ve dnech LVA je dobré se zaměřit na rituály pro posílení sebevědomí (kdy jindy, než právě na Lvu).

Vytvořte si příjemný prostor se svíčkou a lahodným občerstvením. Můžete si vzájemně napsat dopis OCENĚNÍ A PODĚKOVÁNÍ, na papír napište otázku: např. co obdivuji na moji dceři – mámě, co se mi líbí, v čem mě inspiruje, co se od ní učím, jaká společná aktivita mi dělá radost a za co ji chci poděkovat.

Poté si můžete předat dopisy a přečtěte si je v klidu, nebo při nějaké jiné příležitosti (narozeniny, po hádce apod.).

Věřím tomu, že se k nim budete často vracet, extra ve chvílích, kdy to mezi vámi bude „jiskřit“.

3. tip: Společný úklid pokojíku, nebo částečná změna interiéru pokoje

Únor je obdobím, kdy máte obvykle potřebu po nějakém odlehčení, oživení a probuzení energie, každá malá změna nám může přinést do domova i větší pocit útulnosti a chuť trávit čas doma a cítit se dobře.

Stanovte si pro rituální úklid záměr – posvátné PROČ. Společný úklid pokojíku nebo třeba obýváku, kde trávíte více času.

Při vědomém „rituálním“ úklidu třeba s oblíbenou hudbou, zapálenou svíčkou, s vonnou esencí ve vodě, nebo v aromalampě.

Vyberte si 3-4 prvky (doplňky, skříň, stolek, lampa, obraz, zrcadlo, váza, květina cokoliv, které zkuste přemístit, na jiné místo, nebo dát pryč a oživit prostor něčím jiným.

Můžete zkoušet různé varianty, ale je fajn se o nápady podělit tolerovat je, zkoušet, možná budete překvapeny, že dcera má úplně jinou představu a když si upraví prostor více podle sebe, bude i jinak reagovat a cítit se lépe.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články