FAQ

Nejčastější dotazy​

Velmi často se za bolestivou menstruaci skrývá její nepřijetí již v dospívajícím věku. Kdy žena menstruaci vnímá něco jako obtěžujícího, takové to „nutné“ zlo, které slouží k možnosti početí dítěte.

Bolestivou menstruaci může také ovlivnit přijatý vzorec od své mámy, že prostě menstruace trochu bolí a je to úplně normální.

Velmi častou příčinou bolestivé menstruace je také fakt, že si žena „nedovolí ve fázi premenstruační a menstruační dostatečně odpočívat a respektovat potřeby svého těla. Místo toho si vezme prášek na bolest a snaží se fungovat „normálně“.

Důvodů může být několik, je důležité se zamyslet nad příčinou a ideálně ji rozklíčovat. Zvažte možnost konzultace, která vám umožní prozkoumat hlouběji kořeny vaší bolestivé menstruace, a hlavně nabídne možnosti, jak menstruaci prožít příjemně a bezbolestně.

Silná menstruace může mít mnoho důvodů. V první fázi je nezbytné zmapovat svůj zdravotní stav (myomy, endometrióza apod.). Pokud nás nic z toho netrápí, příčina může být psychosomatická. Odpovězte si na tyto otázky: „Co nás učili o menstruaci, jaké informace jsem v době dospívání získala a co mi předala má máma? Jak vlastně vnímám menstruaci já? Jaký je můj vztah k mému tělu? A co mi říká mé tělo? Mám zpomalit a silná menstruace mi dává signál k pomalejšímu tempu mého života?“

Pokud si upřímně odpovíte na tyto otázky, určitě sama získáte sebereflexi o příčině. Pokud máte zájem více poznat své tělo a jeho potřeby, je dobré si začít mapovat svůj cyklus pomocí jednoduché pomůcky tzv. průvodce mým cyklem, kde si budete zapisovat každý den svého cyklu své typické projevy v rovině těla, emocí, energie a vztahů a oblastí, které jsou pro vás důležité.

Bližší informace a doporučení, jak si začít využívat darů menstruace vám ráda poskytnu na konzultaci.

To, že se nám energie a elán během měsíce mění je naprosto přirozené a žádoucí. Je fajn si zapisovat od prvního dne cyklu tyto projevy a sledovat je minimálně po dobu 3–4 měsíců, tím získáme objektivnější pohled na cyklus a na pravidelně opakující se projevy svých emocí a míry energie.

Zmapujeme si svůj cyklus a lépe se zorientujete ve své cykličnosti. Předpokládám, že neberete hormonální antikoncepci, která nám brání v přirozeně se proměňujících emocích a energiích.

Každá fáze našeho cyklu nese v sobě jinou esenci a poskytuje jiné možnosti, pokud tedy respektujeme a nasloucháme svému tělu a vnímáme, kdy máme víc elánu a energie sportovat, dělat změny v životě. Více tvořit, plánovat a být efektivní, nebo kdy zase odpočívat nebo jen být sama se sebou.

Jak zmapovat svůj cyklus a využít jeho dary s respektem na své potřeby. Ráda vám poskytnu bližší informace při osobní konzultaci.

Ideálně je vést dceru již od raného dětství k tomu, že menstruace je naprosto přirozená pro ženy a je to projev těla, kdy je připraveno přivést na svět nového človíčka.

Tím, že nás dcera pozoruje a vnímá naše emoce a energii můžeme zcela přirozeně říct dcerám, jak se cítíme během cyklu i menstruace. Důležité je upřímně odpovídat na zvídavé otázky dcery, nebát se toho a být také otevření – dcera podvědomě přijímá vzorce chování od matky.

Je dobré říct dceři, že i v době, kdy ještě nemá menstruaci, ale tělo a hormonální systém se již pomalu připravuje na příchod první menstruace, už v té době začíná být cyklická, mění se nálady i energie, může pozorovat např. vlhkost a mokro v kalhotkách.

Také je dobré vytvořit pro dceru menstruační balíček nebo krabičku, kde ji nachystáme pomůcky a seznámíme ji s nimi, jak je používat a také dát možnost k výběru té vhodné např. slipová vložka v bio kvalitě, látková vložka, menstruační kalhotky, aby byla nachystána a vybavena na příchod první menstruace.

Také můžeme zasvětit dceru do tajů ženské alchymie a vytvořit pro ni nějaký hezký a pro ni žádoucí rituál, kdy ji připravíme na příchod mezi ženy, tak aby vnímala menstruaci jako dar, a ne jako obtíž a těšila se na její příchod.

Pokud máte konkrétní dotaz nebo si nevíte rady, jak předat informace o menstruaci své dceři, nebo byste chtěla uspořádat pro dceru rituál, můžete mě kontaktovat a domluvit si konzultaci.

Je fajn, že máte konkrétní cíl, to je základ motivace. Získat zdravě optimální váhu je dobrá výzva a je důležité si uvědomit, že vyvážená strava, tak akorát pohybu či sportu a pobytu venku nám dělají dobře nejen na těle, ale hlavně na duši a jdou ruku v ruce s kily dolů.

Základem je uvědomit si také pitný režim, který je pro naše zdraví a pro redukci váhy klíčový! Jedná se o čistou neperlivou vodu, která by měla tvořit základ pitného režimu.

Poté pravidelný režim, jak v jídle, tak i ve spánku, který naše tělo potřebuje k regeneraci i k hubnutí. Je prokázáno, pokud málo nebo nekvalitně spíme, máme chuť na sladké a těžko naše chutě uhlídáme.

Dostáváme se k jídelníčku, který by měl být vyvážený a pestrý. Počet kalorií by neměl převyšovat náš bazální metabolismus, pokud nemáme velký energetický výdej, poté musíme příjem stravy navýšit.

Je to taková trošku alchymie, ale pokud chcete hubnout zdravě s vyváženým jídelníčkem, a ještě mít z toho radost, mohu vám nabídnout zdarma vyměření tělesných hodnot a na tomto základě postavit vhodný postup, jak dojít s radostí do svého cíle.

Kontakt

Napište mi

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek