Článek

Úplněk ve znamení Střelce červen 2023

Úplněk ve znamení STŘELCE nastane v neděli 4.6. v 5:41 hodin

Již šestý úplněk v letošním roce nás čeká v neděli 4. června 2023, přičemž konkrétně nastane v 5:41 hodin ve znamení Střelce. Toto ohnivé znamení vyniká především svou upřímností, ale také idealismem a touhou po dobrodružství, svobodě a nespoutaností. Možná budete mít chuť a potřebu během červnového úplňku něco změnit nebo najít ve svém životě nějaký větší smysl.

Červnovému úplňku se říká „Jahodový“, což souvisí s tím, že právě červen je měsícem, kdy je možné v relativně krátkém časovém úseku sklízet chutné jahody.

Dny, kdy nás ovlivňuje znamení Střelce, bývají více aktivní, cítíme větší touhu po dobrodružství, jsme více než kdy jindy upřímní, což si někteří mohou v určitých situacích vykládat jako nedostatek taktu. Zároveň střelci touží po svobodě a jsou ochotní hodně obětovat, aby se mohli věnovat tomu, co je baví a naplňuje. Rádi cestují, věnují se sportům a mají rádi výlety v přírodě.

Také vliv energie Střelce podporuje tvůrčí práci, například psaní, publikování, také potřebu učit se, nebo se přihlásit na školu či jinou vzdělávací akci je vhodné.

V červnu nás čekají nejdelší dny, které vrcholí letním slunovratem, což znamená nejdelší den roku 2023, proto nás červnový úplněk bude lákat k procházkám při měsíčku, který krásně ozáří krajinu a vznikne tak skvělá příležitost k pozorování hvězd na obloze. Během úplňku se doporučuje sbírat kořeny bylin, které mají v daný čas největší sílu. 

Tipy pro mámy a dcery na aktivity (rituály)

Ve dnech okolo úplňku ve znamení Střelce je vhodné si s dcerou povídat o smyslu života, osobních i studijních plánech, stanovení nových cílů, také si můžete povídat o překonávání překážet, plánování společných cest – poznávaní nových míst. Energie podporuje nové nápady, přeje odvážným a podporuje naplňování stanovených záměrů.

V době úplňku ve Střelci máme tendenci dělat několik věcí najednou, a lépe než kdy jindy se nám daří spolu s letním počasím, máme dostatek energie k naplnění našich plánů a přání.

1. tip: Aktivita (rituálek) na podporu vzdělávání, složení zkoušky či přijetí na školu či kurz

Blíží se závěr školního roku, některé děti se stále rozhodují o nástupu na střední školu, některé zvažují odjezd do zahraničí, nebo absolvování stáže, či kurzu v zahraničí. Někdy propadají panice, nebo na svůj sen o zahraničním pobytu nemají dostatek financí, či jim chybí sebedůvěra. Také si studenti či žáci přeji dobré známky. Pojď dceru podpořit k uskutečnění jejího přání, tím vznikne daleko více soustředěné energie a síly k naplnění.

Vytvořte si příjemné a ničím nerušené místo, můžete si udělat malý „oltář“, kde bude čerstvá kytička, něco k pití a k mlsání, také tužka a papíry, odložte si nějaký předmět, který symbolizuje přání dcery například krystal, fotka. Také si zapalte svíci, doporučuji oranžovou, a v pozadí si nechejte puštěnou příjemnou nerušící hudbu; pokud jste v přírodě či na zahradě nechte jen působit zvuky okolí.

Společně se nalaďte na váš záměr či přání, poté budete psát. Dcera si napíše svými slovy a maminka píše z jejího pohledu slova podpory pro dceru. Pokud máte společný sen, můžete ho psát spolu. Pište ho slovy, jako by se už stal, jako uskutečněnou realitu. Například: „Své známky jsem si opravila a mé vysvědčení bude mít dobrý průměr, který mi pomůže dostat se na mou vysněnou školu“ nebo „V létě mám skvělou brigádu, kde si vydělávám dost peněz, abych mohla v září odjet na jazykový pobyt do zahraničí“. Samozřejmě text přizpůsobte situaci a věku dcery.¨ Důležité je psát ze srdce a procítit celým tělem i srdcem, jaké to je, když už se to děje.

Potom si vezme dcera do ruky předmět, který symbolizuje daný sen a skutečně procítí ten pocit naplnění, realitu, že už se to děje, uvěřit tomu. Vnímat to, že držím v ruce vysvědčení s vyznamenáním, pocit hrdosti a radosti, představit si, jak mi třídí učitelka dává gratulaci a ocenění o mém úspěchu a také to, co mi to přinese dál, sledovat i okolí, jakou má radost z našeho štěstí. Všemi smysly si uvědomte celou tu situaci, jako by se děla, vy vidíte skrze zavřené oči film, který vede k naplnění vašeho záměru.

Poté otevřete a poděkujte! Zajásejte si společně a oslavte to, že už se to děje, že tomu skutečně věříte!

Můžete si ještě napsat několik vět k tomu, jak se to děje. Například „Mé vysvědčení má super průměr, těším se z dobře placené brigády, díky které jedu na zahraniční kurz“ apod. Tyto věty si pište každý den, můžete si je dát na lednici, na pracovní stůl, na PC, do pouzdra či do peněženky, tak, aby vám neustále byly na očích a dcera měla větší motivaci, vůli a odvahu realizovat přání, posílí to její sebedůvěru a odhodlání!

Usínejte a probouzejte se s touto myšlenkou úspěchu!

2. tip: Podnikněte nějakou společnou akci – třeba u příležitosti oslavy DNE DĚTÍ

Podle věku a přání uskutečněte jen vy dvě spolu nějaký program, který podpoří váš vztah, vzájemnou důvěru, a hlavně dáte dceři vědomou pozornost a čas! Pokud máte více dcer, zkuste opravdu být jen s jednou, aby tam byla ta plná přítomnost a pozornost, kde vám dcera jistě poví daleko více o tom, co prožívá a čím žije. Aktivitu volíme podle věku a zájmu dcerky. Pro příklad: my s dcerou jdeme do divadla na představení, které je super pro mládež a poté jdeme na sushi, které ona miluje a já si užívám její radost!

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články