Článek

Úplněk ve znamení Štíra květen 2023

ÚPLNĚK ve znamení ŠTÍRA nastane v pátek 5.5. v 19:33 hodin

Květný nebo květinový úplněk, jak se květnovému úplňku lidově říká, naznačuje jaro v plné síle a květu, symbolizuje rozpuk jara a začátek setí obilí či kukuřice. Tento magický úplněk ve znamení Štíra navíc přinese i zatmění Měsíce.

Magnetismus Štíra, se vyznačuje velkým množstvím vášnivé energie, plné extrémů láska a nenávist, radost a smutek atd. Můžete proto zaznamenat výrazné emoční výkyvy a změny na poli vztahů.

V těchto dnech můžeme cítit zvýšenou emocionalita a vlhkost, věnujte pozornost pohlavním orgánům, močovému měchýři a ledvinám. Doporučuji uvařit si bylinkový čaj, třeba s čerstvou kopřivou, řebříčkem a tepleji se obléknout, můžete si udělat vaginální lázeň.

Úplněk ve Štíru nám pomůže uvědomit si, po čem vlastně toužíme. Silná bude v těchto dnech sexualita v obou rovinách lásky – žárlivost a úplněk probudí i pocity spojené s minulostí. Vyhýbejte se ale raději emotivnímu jednání a vše si promyslete.

Tipy pro mámy a dcery na rituály

1. tip: Dopřejte si hýčkání – rituální koupel

Záměrem by mohlo být očištění (smytí) od všech neduhů (stresů a napětí či nemoci) na těle i na duši, např. pokud dcerka prošla nějakým náročnějším obdobím přijímací zkoušky. Nebo záměrem může být načerpání síly, inspirace a energie na nové období. Vycházejte z aktuálních potřeb a přání dcerky. Koupel připravte pro dcerku nebo pro sebe.

Prostředí koupelny je vhodné připravit, aby byly přítomné všechny elementy. Můžete nachystat svíčky okolo vany, oheň spaluje, co již nepotřebujeme nebo naopak posílí náš záměr.

Můžeme dát květinu do vázy nebo nějakou směs sušených růží, levandule, čistící soli do vody, nebo vložte nějaké krystaly, kamínky do vany na propojení se s živlem země.

Nakapejte pár kapek vůně esenciálního oleje pro uvolnění a také vědomého nadechování svěží energie elementu vzduchu.

Do koupelny už vstupujte s vědomím, že odkládáte staré, propustíte vše nefunkční. Pokud chcete posílit záměr, tak si řekněte nahlas, co chcete získat – načerpat novou inspiraci, energii, posílit zdraví. Pokud připravujete rituální koupel pro dceru – provázejte ji tímto vstupem, aby si koupel užila vědomě.

Po koupeli dopřejte dcerce masáž nebo ji vetřete tělové mléko, pro posílení a krásu. Je to velmi příjemný podporující a hýčkací rituál vzájemné péče a také sebelásky. Užijete si to!

2. tip: Připravte si rituální oheň – na zahradě nebo doma u krbu, či svíčky

Pokud jste nestihly na přelomu dubna a května oslavu Beltain, můžete si ji společně dopřát nyní, zvláště v době Úplňku ve znamení Štíra.

Připravte si oheň, takovou formu, jakou si můžete dopřát na zahradě či doma.

Nalaďte se, připravte si dobrůtky a pití, můžete si nachystat psací potřeby.

Představujte si, jak vás jeho teplo prostupuje, pálí vše nepotřebné a staré. Můžete si napsat na papír, co chcete v ohni spálit a papír hodit do ohně.

Můžete tančit okolo ohně a zpívat, oblékněte si pohodlné příjemné šaty. Oslavujete krásnou světlou část roku a život v jeho rozmanitosti a pestrosti!

Úplněk květen 1

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články