Článek

14 rad pro dceru

Je to už 14let, kdy Tě mohu provázet životem. Ano, dlouhá krásná cesta, kterou jsme spolu ušly. Ráda bych Ti poděkovala a vyjádřila vděčnost za příležitost být Tvojí mámou. Pozorovat, jak z té malé roztomilé holčičky s dlouhými vlásky, která si ještě donedávna hrála s panenkou, vyrůstá krásná, vědomá mladá slečna.

Dnes zapálíš na svém narozeninovém dortu zapálíš už 14 svíček, wauu! Dort jsem ti upekla s láskou a dala jsem do něj energii a záměr. Je to 14 rad do Tvého života od tvé milující mámy.

1. Užívej si každý okamžik tvého života, žádná chvíle se už nebude opakovat. Žij naplno a každý den hledej něco pozitivního, vyjádři vděčnost za své zdraví, zážitky, pohodlí, bezpečí a lásku okolo sebe.

2. Nech se unášet životem, prožívej vnitřní štěstí a pohodu i ve chvílím, kdy máš pocit, že ti chybí radost ze života a nemáš se na co těšit. Důvěřuj vesmíru, že je vždy o tebe dobře postaráno a vše se děje pro nějaký hlubší smysl, který zatím nevidíš.

3. Vstávej ráno s příjemnou myšlenkou a nauč se programovat svou mysl, tak aby ona sloužila tobě, a ne ty ji. Řekni si pozitivní afirmaci, třeba: „Dnes je krásný den a já mám štěstí, že si ho můžu užít v pohodlí a vše se mi daří! Mám se ráda. Jen to nejlepší je pro mě dobré.“

4. Respektuj své tělo a své potřeby, nikdo nemůže vědět, co je pro tebe nejlepší a nikdo nežije tvůj život. Když jsi unavená odpočívej, dopřej si teplou vanu a přidej si do vody jemnou vůni, zapal si svíčku a jen si užívej přítomného okamžiku.

5. Snaž se žít v rovnováze – v aktivitě i odpočinku.

6. Pozoruj své krásné tělo, objevuj jeho krásy, prohlížej své jemné křivky v zrcadle a oceň svou jedinečnou krásu. Zamiluj se do sebe.

7. Pohlaď a promasíruj jemně laskavě jizvy, které ti nadělil život a pochval se, za velkou sílu a statečnost, kterou jsi musela vynaložit ke svému uzdravení. Jsi skvělá, silná a vědomá dívka!

8. Naslouchej svému moudrému tělu a citlivé mysli. Nauč se vnímat a zapisuj si své proměnlivé fáze. Dopřávej svému tělu to, co zrovna potřebuje. Jdi si zasportovat, když máš přísun energie. Oblékni si slušivé hezké šaty, když se chceš sobě i okolí líbit. Piš si deník, když se noříš do svého vnitřního světa a myšlenek. Zabal se do heboučké deky, když chceš být jen sama se sebou.

9. Rozvíjej svou fantazii a představivost. Maluj, piš, tvoř příběhy i konspirační teorie, které ti pomohou nacházet souvislosti a větší pochopení pro dění okolo nás i ve společnosti.

10. Přemýšlej, zamysli se nad tím, co je tvoje vášeň. Co tě baví, kdy vypneš hlavu a plyneš s proudem času. Následuj svoji intuici. Tvůj vnitřní hlas je jako kompas a nastaví ti směr, kudy se vydat. Nalaď se na něj a nenechej se odradit okolím! Probuď odvahu jdi do akce!

11. Tanči a zpívej z celého srdce i duše. Máš nádherný hlas i hudební styl využij toho a následuj své touhy a přání. Dopřávej si relax a uvolnění. Nechej se inspirovat tvými oblíbenými hrdiny, ale vždy buď sama sebou.

12. Cestuj, studuj a poznávej. Objevuj jiné krajiny a kultury. Ale nezapomeň na své kořeny. Žij svůj sen!

13. Co nejvíc to jde pobývej v přírodě, kultivuj své tělo i ducha, čerpej energii z matky země. Prožívej naplno každé roční období a pečuj o přírodu.

14. Obklopuj se upřímnými lidmi i kamarády, kteří tě podrží, inspirují, umí tě vyslechnout i povzbudit. Buď ty sama motivací pro své kamarády. Buď svá a originální ve všem co děláš a neboj se vyčnívat z davu.

Milá má,

nejsi v tom sama. Máš okolo milující rodinu a mámu, která tě podpoří a vždy nabídne náruč nebo utře slzy. Krásné narozeniny, užij si je!

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články