Můj příběh

Kde začala má cesta ke koučování a provázení žen a dívek

Příjemná realita

Je mi 40+ jsem zářící zdravá žena plná energie. Užívám si život v souladu sama se sebou a svou proměnlivostí. Jsem máma dvou úžasných dětí, které vedu k laskavému sebepřijetí a otevřené komunikaci. Žiji ve spokojeném a respektujícím partnerství.

Závod se svým stínem

Před narozením mé vysněné dcery tomu bylo úplně jinak. Byla jsem sice velmi aktivní stíhala jsem práci i studium, utíkala do hor a potila se v tělocvičně, ale za jakou cenu? Vůbec jsem neposlouchala své tělo, jela na plný plyn na úkor svého zdraví a vnitřní pohody.

Mívala jsem silný PMS, který mě paralyzoval natolik, že jsem silné bolesti tlumila brufenem a když to nešlo jinak musela jsem ulehnout do postele. Což tenkrát byl pro mě velký trest. Měla jsem výčitky svědomí, že nejsem dostatečně produktivní a efektivní. Má menstruace přicházela častěji, než bych chtěla, a také jinak, než se všude psalo.

Krvácení přicházelo po větší fyzické námaze nebo při stresu, kterého při studiích a práci současně nebylo zrovna málo. Bylo složité si plánovat aktivity, když jsem nevěděla, kdy mé dny přijdou. Byl to fakt opruz!

Do toho nález endometriózy a opakované cysty a myomy, to mi bylo okolo 25 let. Mé trápení vyvrcholilo tím, že jsem si usilovně přála mít dítě, místo toho jsem dostala facku od života ve formě mimoděložního těhotenství. Následoval pobyt v lázních, ale ten mi vůbec nepomohl, ba naopak způsobil další zdravotní obtíže. A pak následoval samovolný potrat.

Bylo to neskutečně vyčerpávající a úmorné. Po nějaké době se mi podařilo znovu otěhotnět,  těhotenství bylo rizikové a první měsíce velmi nepříjemné. Díkybohu jsem nakonec porodila svou vysněnou holčičku. Ale přišla největší životní zkouška.

Velkou radost vystřídal strach a otázky proč?

Moje holčička se narodila s těžkou vrozenou vadou, která vyžadovala okamžitý lékařský zákrok a v průběhu prvních let jejího života podstoupila opakované operační výkony. Tohle období bylo naprostým mezníkem mého života. Období strachu, zoufalství občas i bezmoci.

Cítila jsem tíhu a vinu, že za tohle utrpení můžu já…Honilo se mi hlavou, že jsem asi neměla mít vůbec dítě a jiné černé myšlenky…kdybych žila více v klidu nehonila se za svými sny a více odpočívala, tohle by se nestalo?

Bylo to roku 2007 narozením mé dcery odstartovala má touha a silná potřeba přijít na to PROČ se mi to v životě děje. PROČ mám za sebou tolik nepříjemných gynekologických problémů a děťátko, které vyžaduje intenzivní péči?

Dceru jsem kojila 3roky, po odstavení se gynekologické problémy začaly opět zhoršovat. Můj gynekolog mi nabídl pro „můj klid“ že mi odstraní dělohu. Tak jsem se rozhodla radikálně zapracovat ještě víc sama na sobě a vyléčit se bez zásahu lékařů. Věděla jsem, že chci ještě dítě, takže motivace byla velmi silná.

Start a nová cesta k mému vědomému ženství

Začala jsem postupnými kroky pracovat na sobě. Na internetu jsem hledala odpovědi, proč se mi tohle děje, co se stalo, kde jsem udělala chybu??? Hledala jsem příběhy žen a jejich zkušenosti, ale v té době neúspěšně.

Jako hloubající žena jsem už v té době studovala druhou vysokou školu – Speciální pedagogiku. Cílem bylo být dobrou mámou a průvodkyní pro dceru a také přijít na to, proč se mi tohle stalo a co mám změnit? K mému překvapení jsem zjistila, že klasické studium mi ovšem neodhalí a nevyléčí mé zdravotní obtíže, jen jsem vytvářela na sobě větší tlak.

Tímto obdobím hledání odpovědí a mého léčení mě provázela koučka psycholožka pro ženy. A já měla možnost nahlížet sama na sebe z nadhledu a bez kritiky, pracovala jsem na sebepřijetí, sebelásce a také jsem pochopila, proč přišla na svět holčička, která si své místo v životě musela bohužel tak bolestivě vybojovat.

Jako sportovkyně, milovnice turistiky, jsem v té době objevila kouzlo jógy a její blahodárný vliv na mé tělo i kvalitnější spánek, prošla jsem komplexním výcvikem pro učitele jógy, pak následoval výcvik pro lektory dětské jógy, abych mohla hravou formou jógu předávat i své dcerce a dětem jejího věku. V době předškolního věku ji to velice bavilo.

Začala jsem školou pánevního dna metodou 3 x 3, hormonální jógovou terapií, kterou jsem začlenila do každodenního života. Sebezkušenostním výcvikem systemické terapie, kurzem integrativního kouče, další mou ženskou průvodkyní a mentorkou byla také Dana – Sofie Šlancarová průkopnice ženské cykličnosti v ČR, u které jsem absolvovala roční výcvik a stala se certifikovanou cyklickou lektorkou ®.

Jsem fandou tantra jógy pro ženy a také mentorkou ženských meditací Mohendžodáro atd. Začala jsem vést ženské kruhy, prošla si rituálem první menarché i jinými obohacujícími workshopy, semináři.

Cíl závodu sama se sebou a žití v přítomnosti

Ve svých 37 letech jsem se konečně cítila skvěle a menstruace byla mým detoxikačním potěšením. A příjemnou úlevou a současně novým začátkem. Přicházela pravidelně a mé cysty a myomy byly nepatrné, příznaky endometriózy zmizely. Byla to velká úleva, radost a také velké štěstí, když jsem svých čtyřiceti letech spontánně otěhotněla a v 41letech přivedla na svět zdravého chlapečka.

Uvědomění a nabídka produktu a služby

A tak jsem se rozhodla své zkušenosti a know-how sdílet a předávat. Baví mě jemným laskavým způsobem provázet ženy, které chtějí vyléčit a pochopit příčiny svých zdravotních obtíží. A také mámy, které chtějí vědomým způsobem provázet své dcery na cestě k objevování ženských darů.

Kontakt

Napište mi

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek