Článek

Úplněk v Panně 2023

7.3. 2023 ÚPLNĚK ve znamení PANNY v 13:41

 

Dnes vstupuje Luna v úplňku do znamení panny. Toto znamení je velice praktické, uzemňující, někdy až přehnaně kritizující – jak sebe, tak i vnější okolí. Což je velká příležitost v těchto dnech využít tuto energii a zaměřit se právě na odstranění toho, co nám nevyhovuje, v čem nám vládne chaos a nepořádek.

Možná máte něco, co potřebuje dokončit a vy to stále odkládáte na „někdy a pak“, takže v těchto dnech je skvělá šance si udělat pořádek ve financích, účtech, v domácnosti a podobně.

Také je příznivá době věnovat péči svému zdraví, zaměřit se na zažívací trakt, který v těchto dnech touží po odlehčené stravě a dostatku tekutin, které podporují naše trávení. Je užitečné si položit otázku –„ CO NEMŮŽU STRÁVIT, PO ČEM JE MI TĚŽKO“? A v meditaci či ztišení mysli vyčkat na odpověď.

Panna je znamení, které touží po harmonii, má ráda jakýsi „řád“ a systematičnost, která zjednodušuje život, což je skvělé právě proto, abychom se zaměřili na plánování našich osobních i pracovních aktivit.

Je fajn zaměřit pozornost také na naši rodinu, na vztahy s dětmi s partnerem. Můžeme začít tím, že se více vědomě soustředíme na naslouchání, než jen „poslouchání.“

Zeptejte se členů rodiny, dětí, jak se mají a jak se cítí doma, zda jej jim dobře, nebo jim vadí např. nepořádek, hluk, málo společného programu, výletů, relaxace apod.

Tipy na rituály pro mámy a dcery

1. tip: Rituální společný nákup potravin na výrobu SMOOTHIE

Je březen předjarní období, kdy je důležité posílit naši imunitu a zároveň úplněk v panně touží po „odlehčení“ a přísun vitamínů je velmi vítaný. Zajděte si společně na nákup a dejte dcerce příležitost si vybrat vhodné ovoce a zeleninu na vitamínový drink.

Uvedu náš oblíbený recept na ovocné Banánové smoothie – 2 porce pro mámu dceru: 2 banány, trochu medu, bílý jogurt, jablečný džus 4dcl a rozmixujeme, kdo má výkonný mixér a má rád led, tak přidejte dvě kostky ledu, posypte skořicí.

Připravte si dva poháry a můžete si nápoj – elixír vitamínů – rituálně vypít: připijte si na vaše společné přání, které chcete v průběhu března naplnit.

2. tip: Rituální třídění oblečení

Kdy jindy, než ve znamení Panny a v předjarním období, můžete uklízet a vyklízet s radostí a chutí a věřím, že podobné ladění má i dcera.

Naplánujte si třídění na den, kdy máte obě čas a chuť. Poté si pusťte hudbu, prostor si ovoňte harmonizační tyčinkou či levandulí apod.

Domluvte se na systému, a také na tom, co budete třídit v pokojíky dcery, ta jistě ocení maminčinou podporu při úklidu. Může to být třeba zásuvka „šuplík“ u psacího stolu.

Postupujte pomalu a vědomě, každou věc, papír, sešity, tužky, bločky, ať si dcera vezme do ruky a uvědomí si, zda je pro ni důležitá, nebo už je nefunkční či nepotřebná.

Nefunkční věci vyhoďte do koše, který si připravíte. Nepotřebné odložte do připravené krabice a důležité a potřebné si dejte na stranu.

Pak už jen omyjete zásuvku a naskládáte důležité věci zpět a nepotřebné necháte pro jistotu v krabici, kdyby se situace změnila. Pokud je měsíc až dva nebudete postrádat, můžete je někomu darovat.

3. tip: Rituální plánování aktivit na jaro

Dopřejte si společný čas, vytvořte si příjemné prostředí, zapalte svíčku, uvařte si horké kakao.

Každá si napište na papír, jaké činnosti, aktivity byste rády zažily, co vás láká. Poté si vyměňte papíry a zkuste si vybrat minimálně 1-2 aktivity, které jsou podobné či shodné a dejte jim časový rámec, kdy je spolu podniknete. Užijte si to!

𝗠𝗔𝗧𝗥𝗜𝗭 𝗦𝗔𝗚𝗥𝗔𝗗𝗔

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články