Článek

První ÚPLNĚK roku 2023

Leden – 7. 1. první ÚPLNĚK roku 2023: Luna prochází znamením Raka v 0:08 hodin.

Dnes procházíme prvním úplňkem v roce 2023, ovlivňuje nás energie vodního znamení Raka. Můžeme pociťovat větší přecitlivělost, jsme více emotivní, možná přichází i pocit větší nostalgie nad končícím obdobím vánočních svátků.

Energie je na vrcholu, vše kulminuje, dosahujeme vrcholu, což se může objevit v horším spánku, větší citlivostí, podrážděností, jsme vztahovačnější a náladoví, dávejte si pozor, ať své pocity nezajídáte sladkým nebo tučným jídlem. V těchto dnech máme větší tendenci přibývat na váze. Je fajn jíst lehčí vyváženou stravu.

Úplněk posiluje naše přání záměry a touhy. O úplňku energie luny vrcholí, proto je vhodný k rituálům pro posílení, požehnání, zhmotnění. Úplněk dodává sílu našim rozhodnutím a pomáhá k emocionálnímu uvolnění

Tipy pro mámy a dcery na rituály

Pozorujete více emoce své i dcery, možná je fajn, nejít hned do konfliktu, ale získat pomocí praktikování dechových technik nadhled (stačí se zastavit a udělat si několik klidných vědomých výdechů a nádechů), než se vrhneme do kritiky, poučování a moralizování.

1. tip: Společný úklid

Leden je vhodné období pro vědomě uklízení, vyklízení a očistu domova, zvláště po svátku Tři králů je ideální čas uklidit vánoční ozdoby, odstrojit stromeček, uklidit v obýváku a pokojíčku. Můžete to letos zkusit rituálně a vědomě společně s dcerou.

Na začátek si stanovte záměr – příklad: „uklidit pokojíček a vytvořit prostor pro nový start, začátek roku“, nebo vyčistit obývací pokoj, abyste si cítili zdravěji a vaše vztahy byly hezké, přátelské.

Můžete si zapálit svíčku, tím vykouzlíte více „posvátnou“ energii, také si můžete pustit příjemnou hudbu – výběr nechte raději na dceři.

Přichystejte do lavoru vodu, můžeme nakapat esenci éterického oleje levandule, citronu nebo grepu na hlubší očistu a provonění bytu či domu, kapat esenci můžete opět se záměrem, příliv svěží čisté vůně, může pročistit nefunkční komunikaci, těžkou energii, podpořit vzájemné vztahy v rodině a přinést esenci rodinné pohody, útulna a lásky ( když bude kapat esenci dcera nebo vy – říkejte si nahlas, jakou energii do společného prostoru chcete přinést).

2. tip: Společný přípitek

S úplňkem nám končí vánoční období a my už pomalu začínáme cítit příchod nového začátku. Připravte si společně chutný drink – horkou hrušku či jiné ovoce, které máte rády, nebo šumivý nápoj.

Vytvořte si klidné a harmonické, nikým nerušené místo, kde vás nebude nic rozptylovat a vy si můžete našeptat do svých pohárů přání na další období a pak si společně připít a posílit tak sílu k naplnění vašich přání.

3. tip: Setkání v ženském „mámodcerovském“ kruhu

Obléknout si hezké slušivé šaty a uspořádat dívčí „mámodcerovský“ večírek, kde si sdílíme své přání, můžeme si zatančit, namalovat automatickou kresbu při meditační hudbě. Zakousnout něco dobrého a chutného k jídlo. Zažehnout společný záměr v kruhu žen. Namalovat mandalu, vytvořit si jantru, vision bord, obrázky vystřižené z časopisů, nebo z fotky – tu svoji si dát doprostřed. Požehnat tomuto záměru, maminky slíbí podporu na realizaci těchto přání.

Jess of John on Twitter

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články