Článek

Novoluní ve Vodnáři

Novoluní ve Vodnáři 21.1. ve 21:54 hodin.

 

První novoluní letošního roku nám pomůže dostat se přes zátěže (uvolnit je), které si neseme z loňského roku a podpoří nás začít přemýšlet o dalších krocích a plánech v našem životě pro letošní rok.

Toto novoluní se také shoduje s datem čínského Nového roku, který oslavuje začátek nového lunárního období a zanechává za sebou to staré. Letos vcházíme podle čínského roku do vodního Zajíce (Králíka).

Také je dnes Mezinárodní den objímání, nezapomeňte využít této příležitosti a někoho blízkého vědomě obejmout s milým záměrem mu předat laskavé objetí.

Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho už pustili.

Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujme svou budoucnost, rozlučme se s minulostí. Pokud máme své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abychom dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravme a naplánujme.

Tipy pro mámy a dcery na rituály

Novoluní ve Vodnáři připomíná, že je třeba najít rovnováhu mezi novými nápady a praktickým životem. Vodnář je přemýšlivé znamení, které potřebuje velký prostor k přemýšlení.

Novoluní ve Vodnáři, je vhodné si dělat rituály na uvolnění starého a podporu nového. Kdo má nějaký nápad, může si udělat rituál, ve kterém si bude představovat, jak realizuje svůj cíl.

1. tip: Rituál ukončení starého

Vytvořte si s dcerkou příjemné a ničím nerušené místo, můžete si vytvořit malý „oltář“, např. na šátek si poležte doprostřed živou květinu, karafu s vodou a dvě sklenice, zapalte si svíčku, můžete si nachystat nějakou vonnou tyčinku a vějíř (máte zastoupeny všechny elementy – zemi, vodu, oheň i vzduch).

Než si vytvoříme nové záměry, přání, zvyky na tento rok je ideální doba uzavřít předchozí rok.

Možností je mnoho, ale mladší dívky i ty dospívající obvykle nemají tolik trpělivosti, takže si zapalte nějakou barevnou svíčku, která bude představovat loňský rok.

Poté se společně nalaďte na záměr – ukončení starého za rok 2022, máma bude průvodkyní rituálem ukončení.

Zeptej se dcerky na leden 2022, co důležitého si vybaví za daný měsíc, co se jí povedlo, co zažila příjemného a co naopak, naslouchej a nechej dcerku volně povídat.

Takto postupujte měsíc po měsíci až dojdete k prosinci, kdy uzavřete všech 12 měsíců.

Na závěr dcerka našeptá do plamene barevné svíčky, že spaluje všechny nepříjemné pocity a zážitky a s vděčností odevzdává vše ohni. Pak svíčku sfoukne.

Zapálíte vonnou tyčinku a jemně rozfoukáme vějířem své nové přání na rok 2023, nebo jen ukončíme tento rituál.

2. tip: Vytvořte si společnou nástěnku přání na rok 202

Připravte si papíry – ideálně tvrdý formát A3, fixy, tužky, různé dívčí nebo jiné oblíbené časopisy, lepidlo, třpytky, ozdoby a jiné tvořivé pomůcky, fantazii se meze nekladou a inspirovat se můžete na pinterestu.

Proveď dcerku rituálem. Společně se nalaďte na to nové, co přijde. Můžete zavřít oči, nechejte k sobě přijít to, po čem toužíš, co chceš zažít (bez omezení školní povinnosti, časové, finanční, rodinné.

Poté můžete tvořit a hledat obrázky, které rezonují s přáním, psát hesla, vystřihovat obrázky, lepit, fotky, které vám nebo jen dcerce zviditelní přání a touhy.

Až bude nástěnka přání vytvořena, tak můžete ukončit tvoření afirmací: „všechna má přání se plní, děkuji, děkuji, děkuji.“ A můžete si udělat malou oslavu.

How to Create Personal__ Affirmations

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články