Článek

Novoluní v Rybách

Pondělí 20.2.2023 NOVOLUNÍ v 8:06 V RYBÁCH

 

V dnech Ryb fantazie pracuje na plné obrátky, jsme přitahování „fantastičnem“ a mystikou. Formují se nové nápady, myšlenky, vládne duch kreativity a tvořivosti.

Ryby jsou velmi citlivé až melancholické vodní znamení, lidé narození v rybách jsou často duchovně založení a mají dobrou intuici, bývají častěji než jiná znamení jasnozřiví a také jsou často „snílci“.

Novoluní v rybách nás vede k vnitřní harmonii, učí nás plynout a plout v rytmu života. Energie je o pocitech, emocích a náladách, často totiž můžeme pociťovat rozpor mezi vnitřním smutkem (splínem) a vnějším praktickým životem, ve kterém žijeme.

Jako bychom špatně rozlišovali mezi sněním a realitou. Rozum předává vládu emocím, vnitřní svět je barvitější než povrch. Můžeme mít sklony k únavě, přecitlivělost, až smutné náladě.

Ve dnech ryb jsou často oslabeny chodidla, lýtka a lymfatický systém.

Tipy pro mámy a dcery na rituály

Ideální čas k meditaci a ponoření se do sebe, načerpání energie. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat.

Ve dnech Ryb se nám často zdají sny, zapište si své sny do deníku, zkuste společně s dcerou „rozklíčovat“ jejich význam a poselství, možná budete překvapeny, jaké souvislosti se vám objeví.

1. tip: Rituální výroba masážního aromaterapeutického olejíčku a vzájemná masáž chodidel

Vytvořte si příjemné prostředí, nachystejte si dobrý relaxační čaj, zapalte svíčku, pusťte si příjemnou hudbu – výběr nechejte raději na dcerce.

Dále si nachystejte lahvičku nebo misku na směs nosného a aroma oleje např. trošku extra panenského olivového oleje, nebo mandlového (podle možností, které máte doma) a nakapejte pár kapek vonného éterického oleje např. levandule, eukalyptus, borovice (co vám příjemně voní a máte doma, případně si můžete zajít na společný nákup) nebo použít jinou masážní emulzi či směs.

Čas na odpočinek a vzájemnou péči, kterou si vyjádříte lásku, úctu a vzájemnou podporu. Chodidla jsou velice propojena s našim ženským lůnem, takže příjemně zharmonizujete svoji tvořivou energii uloženou v pánvi a propojíme se s lunou vnější na obloze.

Masáž: palci tlačíme na jednotlivá místa na chodidle, tlak postupně zvyšujeme. Kroutíme a povytáhneme také všechny prsty u nohou. Tyto masáže mohou pomoci uvolnit křeč či napětí v těle a pomáhají odvádět škodliviny z těla. Chodidlům udělá dobře také perličková koupel s koupelovou solí. Nestůjte dlouho na jednom místě a udržujte nohy v teple.

2. tip: Rituál na splnění přání

Můžete si popovídat s dcerou o tom, jaké má „aktuální“ přání, sen a vytvořte si takový malý rituál se záměrem – naplnění přání.

 

Připravte si příjemný prostor nebo se jen společně nalaďte na rituál a nachystejte si stuhu.

 

Uchopte stříbrnou nebo bílou stuhu, představte si svůj cíl a poté uvažte na stuze 3 uzly. Při vázání uzlů vždy vyslovte daný záměr. Stuhu zavěste na strom ve vaší zahradě, nebo na větvičku ve váze a nechte ji tam viset až do dalšího novoluní. Poté stuhy rozvažte, očistěte ji a schovejte.

3. tip: Výroba náramku pro mámu a dceru se záměrem

Připravte si korálky, navlékací silon a jiné kreativní doplňky, které se vám líbí, nebo si kupte minerální korálky a vytvořte si náramek. Dcerka vytvoří pro maminku a mamča pro dcerku.

Tento náramek si tvořte v příjemném prostředí a na začátku se nalaďte na nějaký „hlubší záměr“ který vložíte do výroby náramku, „třeba síla, bezpečí důvěra, sebeláska, sebevědomí, lepší komunikace“, aby náramek sloužil, jako taková kotva pro chvíle nepohody, ale i při běžném nošení, aby dodával více „síly, energie…atd…“

4. tip: Tip na závěr

Hned po Novoluní, jakmile se na obloze objeví srpek nového měsíce, vyjděte ven a něco si přejte. Nikomu to však neříkejte, dokud se přání nevyplní!

ART PRINTS

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články