Článek

Novoluní v Beranu duben 2023

NOVOLUNÍ ve znamení BERANA nastane 20.4. v 6:12 hodin

Ve čtvrtek 20. dubna 2023 nastane v 6:12 hodin novoluní ve znamení Berana, které je v letošním roce již druhé, protože s tímto astrologickým znamením bylo spojené i březnové novoluní.

Beran ovlivňuje naši průbojnost, spontánnost a také životní energii, kterou Berani na první pohled přímo překypují. Mají obrovskou radost ze života a hýří

Novoluní v Beranu je vhodné využít k akci, jít si za svým snem, přáním a nebát se změny, vykročit za hranici komfortní zóny. V těchto dnech můžeme cítit touhu prosadit se a jít do velkých životních rozhodnutí či změn. Vzhledem k beraní tendenci jít do všeho naplno, je vhodné vše v klidu promyslet a zvážit.

Tipy pro mámy a dcery na rituály

Novoluní je fáze, ve které není Měsíc vidět, protože jeho osvětlená strana je právě odvrácená od Země. Luna se tedy dostává před Slunce, proto v tento den obě tělesa na nás působí. Měsíc i Slunce vycházejí a zapadají téměř současně, to je důvod, proč měsíc na obloze nenajdete.

Novoluní je období, kdy je vhodné přemýšlet o sobě, o svých potřebách, touhách, o životě, který žijeme. Vhodná příležitost určit si nový cíl, směr, něco zahájit, vylepšit.

1. tip: Rituál na podporu, posílení vztahu mámy a dcery

Možná vás v poslední době trápí, že jste se s dcerou odcizily. Možná vstoupila do období puberty a dává přednost svým kamarádkám, zájmům nebo se příliš uzavírá ve svém pokoji.

V tento den je dobré nabídnout dceři změnu. Zeptat se jí, jak by ráda trávila čas? Čím si můžete společně udělat radost, zeptejte si jí, čím teď žije, co poslouchá, co jí zajímá? Hledejte cestu VY k směrem k ní.

V období dospívání se dcerka přirozeně více osamostatňuje a hledá se, přemýšlí o sobě více než kdy jindy, dopřejte ji ten čas, ale hledejte jakékoliv příležitosti být s ní.

 

Příprava na rituál:

Připravte malý oltář, na který umístěte červenou svíčku a nějaký červený kámen např. Jaspis, který podporuje naše spojení se Zemí a posiluje sílu a vůli. Můžete si nachystat i meditační nebo oblíbenou hudbu.

Sedněte si s dcerkou naproti sobě, zapalte svíčku se záměrem – „posílit, vzájemnou důvěru, bezpečí, podporu, lásku (cokoliv, co je nyní pro váš vztah důležité)“, dívejte se do očí při vyjádření záměru.

Poté si zavřete oči, vaše ruce jsou spojené a obě si představte to krásné, upřímné pouto lásky mezi vámi. Vnímejte, jak proudí skrze vás světelná energie, plná bezpodmínečné lásky, tato síla, to je váš vztah, který dokáže zvládnou všechny výzvy, nástrahy a překážky, to jste vy dvě. Máma a dcera.

Vnímejte, jak láska k dceři ve vás roste a sílí, můžete si říct afirmaci: „Obklopuje nás láska, mír a harmonie. Náš vztah je pevný a naplněný důvěrou. Děkuji.“ Nebo: „Má dcera je úžasná bytost, plná lásky, štěstí a učí mě žít tady a teď. Děkuji a miluji tě.“

Na závěr se obejměte a váš společný kámen si dejte na místo, ke kterému se obě denně vracíte (společný oltář) a připomínejte si, jak moc je důležité, že se máte!

2. tip: Čas samy pro sebe (máma a dcera) – ten vědomý, v plné přítomnosti

Nerušený čas pro sebe je tak vzácný a magický, snažte se ho zařazovat pravidelně do vašeho života. Udělejte si z toho rituál a pravidelně okolo Novu či Úplňku si ho dopřejte, jakkoliv, jen vy dvě.

Nemusíte vymýšlet nic „velkého“ stačí vyrazit na procházku, či do čajovny nebo…?

Hodně štěstí a vzájemné lásky přeje Lenka

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články