Článek

Novoluní v Beranu 2023

Novoluní 21. března 2023 v 18:22 hodin ve znamení Berana

Novoluní březnu ve znamení ohnivého Berana, vyvrcholí 21. března v 18:22. Období březnového novoluní je spojeno se symbolickým koncem zimy a začátkem jara, jarní rovnodennost pro rok 2023 připadá na 20. března.

Možná už vnímáte březnové novoluní, které přináší příval nové životní energie., větší odhodlání vykročit ven za sluncem a mezi lidi, ale také vstříc ke svým touhám.

Beran je ohnivé znamení, které se vyznačuje především svou průbojností a spontánností. Jedinci narození jako Berani překypují životní energií, jsou ambiciózní, a když se pro něco nadchnou, nic je nezastaví, ale někdy jdou „hlavou proti zdi“.

Právě rovnováha je nyní tak moc důležitá, nejít nadoraz, ale mít balanc mezi aktivitou a odpočinkem. Dny berana nejvíce zatěžují a ovlivňují oblast hlavy. Takže jít ven provětrat tělo i myšlenky je skvělá volba, prodýchat se a pobýt na silným jarním sluníčku.

Můžete si udělat inhalaci dýchacích cest bude mít daleko větší efekt než obvykle, uvolníte dutiny.

Tipy pro mámy a dcery na rituály

1. tip: Ideální čas na vědomou „rituální“ procházku do přírody

Tyto dny se prodlužují, sluníčko je intenzivnější vše se probouzí ze zemního spánku do jara a nových začátků. Je fajn vytáhnout dceru do přírody a věnovat i čas a zároveň udělat něco pro své tělo i mysl.

Můžete si dát společný záměr, že budete pozorovat probouzející přírodu a více si naslouchat a neskákat si do řeči. Když si svůj záměr totiž zvědomíte a řeknete ho nahlas, dostáváte se do hlubších vibrací (čemu věnujeme pozornost to roste nebo se zintenzivňuje).

Můžete hledat s dcerkou bylinky, které se derou na povrch – kopřivu, medvědí česnek apod., poprosit matku zemi, přírodu o možnost si něco odnést a s vděčností poděkovat, za hojnost.

Doma si z bylinek připravte společně čaj, pesto nebo rostlinky přidejte do salátu.

2. tip: Čas na jarní očistu a společnou výzvu s dcerkou

Tento společný záměr není o dietě, ale o posílení těla, které je po dlouhé zimě unavené. Když zařadíme více zelených rostlin, nebo se zaměříme na pitný režim – ideálně pití vody, nebo bylinkových čajů podpoříte své zdraví a náladu.

Můžete se domluvit a dát si společnou výzvu, že s příchodem jara zařadíte do jídelníčku minimálně jednou týdně čerstvý salát třeba s těstovinami. A na přípravě salátu se budete podílet společně. Takže se domluvíte, jaký druh zeleniny by dcera chtěla, pak můžete jít spolu koupit a užít si i přípravu salátu.

A poté si prostřete stůl, zapalte si svíčku – posílíte tím myšlenku dobrého zdraví a vitality a dobrou chuť.

Novoluní nás podporuje více k novým začátkům a změnám.

Libra Equinox

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Odběr novinek

Sociální sítě

Nejčtenější články